Yurt çıkar mı

Cevap gönder


Bu soru spambotlar tarafından otomatik form gönderimlerini önlemek için sunulur.
İfadeler
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode AÇIK
[img] AÇIK
[flash] KAPALI
[url] AÇIK
İfadeler AÇIK

Başlık incelemesi
   

Geniş görünüm Başlık incelemesi: Yurt çıkar mı

Re: Yurt çıkar mı

gönderen gtuemre » Pzr Mar 24, 2019 9:33 pm

Merhaba, vermiş olduğum bilgiler sana yardımcı olacaktır..

KYK Yurdu Kriterleri :
  • Şehit – gazi çocukları ve anne babası olmayan, milli sporcular, anne veya babası KYK da çalışan veya emekli olan, geçiçi veya gönüllü köy korucularının çocukları olan öğrencilere yurt yerleştirmelerinde öncelik verilmektedir.
  • Önceliğiniz yoksa belirlenen bazı kriterlere göre yurtlara yerleştirme yapılmaktadır. Bu kriterler arasında öne önemli olanlar anne babanın sağlığı, iş durumu, maddi durumu, mal varlığı vs. Bunların yanı sıra kardeş sayınız kardeşlerinizin öğrenim durumları da yurt çıkmasında önemli hususlardan bazılarıdır.
  • Ailenin uzaklığı da yurt çıkmasında etkilidir. Örneğin Adana’da okuyacak olan eşit koşullardaki iki öğrencinin birisinin Mersinden diğerinin Ağrıdan geldiğini varsayarsak Ağrı’dan gelen öğrencinin yurtda yerleşmesi daha öncelikli olacaktır. Fakat sadece bir maddeye göre değerlendirme yapılmamaktadır. Tüm şartlar genel olarak değerlendirilir ve ona göre puanlama yapıldıktan sonra yurt kontenjanı kadar kişi yurda yerleştirilir. Kalanlar ise yedek olarak beklemeye alınır.

Re: Yurt çıkar mı

gönderen gebze41 » Prş Şub 28, 2019 11:36 am

Maalesef yurt çıkma olasılığı devlet memuru ailesi olanların çok düşük...

Yurt çıkar mı

gönderen crazysicentist » Prş Eyl 06, 2018 5:46 pm

Merhabalar herkese öncelikle. Bu sene biyomühendislik kazandım ama hazırlık okuyacağım. Adana'dan geleceğim. Babam emekli annem sınıf öğretmeni. Ablam ve bir de kardeşim var ikisi de okuyor. Sizce yurt çıkma olasılığı nedir bana?

Başa dön