makine

Cevap gönder


Bu soru spambotlar tarafından otomatik form gönderimlerini önlemek için sunulur.
İfadeler
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode AÇIK
[img] AÇIK
[flash] KAPALI
[url] AÇIK
İfadeler AÇIK

Başlık incelemesi
   

Geniş görünüm Başlık incelemesi: makine

Re: makine

gönderen ilyaskandemir » Pzt Tem 29, 2019 9:00 am

Kontenjanda küçük bir artış olmasını bekliyoruz.

Re: makine

gönderen Ülker » Pzt Tem 29, 2019 3:04 am

Bu sene bölüm kontenjanında bir artış olucak mı?

Re: makine

gönderen ilyaskandemir » Cum Ağu 10, 2018 3:49 pm

Evet, bölümler arası geçiş mümkündür. Not ortalaması kriteri bölümden bölüme değişmektedir.

Re: makine

gönderen Ksfr » Cum Ağu 10, 2018 2:47 pm

Bir sorum olacak
Okulunuzda bölümler arası geçiş yapmak mümkün mü?

Re: makine

gönderen ilyaskandemir » Prş Ağu 09, 2018 10:09 am

Merhaba,
Sistem değişikliğinin bizim puan dilimini pek fazla etkileyeceğini tahmin etmeyen çoğu uzmanlara biraz hak veriyorum. Zira mühendislikte 50000'e girenlerin büyük çoğunluğu fende de benzeri sıralamaya giriyor zaten. Üstelik bizim bölümümüzün geçen sene lisans eğitimine başlama kararının YÖK'ten çıkmasının katalogların ilanından hemen öncesine denk gelmesi de yeterince tanıtım yapamamamıza neden olmuştu. Geçen sene biz 40000'le kapatırız diye umuyorduk, bu olumsuzluklardan dolayı 50000 oldu. Bu sene yeni sistemin tercihleri nasıl etkileyeceğini tahmin etmek de zor. Biz, konumumuz, öğretim üyesi başına düşen lisans öğrencisi sayımız, öğretim üyesi kalitemiz gibi parametreler göz önüne alınırsa bölümün hak ettiği ilgiyi kazanacağını umuyoruz.
Üniversitemizin Silikon Vadisi gibi olanaklarından yararlanma noktasında bölümler arasında bir ayırım olmamaktadır. Ayrıca üniversitemiz oldukça multidisipliner çalışan bir araştırma üniversitesidir. Örneğin ben geçmişte Bilgisayar, Elektronik ve Malzeme Mühendisliği Lisans Programları için ayrı ayrı dersler açtım; Bilgisayar ve Elektronik Mühendisliği Bölümlerinden mezun ettiğim lisans tez öğrencilerim oldu. Yani öğrenci için akademik anlamda alternatif çok; gerisi öğrenciye kalmış.

Re: makine

gönderen batuhan » Sal Ağu 07, 2018 2:57 pm

Hocam merhaba , sıralamam 69k bu sene puanlama sistemi değiştiği için buranın tutacağını düşünüyorum.Anladığım kadarıyla okulunuzun parlayan yıldızı bilgisayar mühendisliği bölümü. Makine bölümünün geçen sene açılmasından dolayı biraz teredddütlerim var emin olamadım. Bu bölümün öğrencileri de bilgisayar mühendisliğindeki gibi eğitim açısından ,silikon vadisinde bulunan ofisin imkanlarından yararlanma, start up lar sayesinde kendi Şirketimizi kurma gibi olanaklardan en iyi şekilde yararlanabilir miyiz? Bu okulu yeni araştırmaya başladığım için çok bir bilgim yok sadece bilgisayar mühendisliğinin çok iyi olduğunu biliyorum. Bildiğiniz üzere okuduğumuz okulun isim yapmış olması lazım gibi kriterlerin hâlâ geçerli olmadığına inanıyorum ama emin olamıyorum bunun sebebi de ailemin sürekli ODTÜ İTÜ gibi dayatmalar yapmasından kaynaklanıyor. Bana yardımcı olabilir misiniz? Biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkürler....

Re: makine

gönderen ilyaskandemir » Pzt Ağu 06, 2018 11:20 am

İkinci öğretimimiz bulunmamaktadır.

Re: makine

gönderen mertguven » Çrş Ağu 01, 2018 11:16 pm

Merhaba ;
Bu sene GTÜ aklıma yatan en iyi üniversitelerden biri mezuniyetimin ilk yılı ve makine mühendisliği bölümünü düşünüyorum.Makine mühendisliği 2. öğretim bazı sitelerde gözükürken resmi sayfada gözükmüyor acaba bu bölüm var mı ? Cevaplarsanız çok sevinirim.
Saygılarımla ..

Re: makine

gönderen ilyaskandemir » Pzt Tem 24, 2017 12:35 pm

Elbette,
Her türlü paylaşımlarınızı buradan yapabilirsiniz.
Yurt imkanımız mevcuttur. Normal KYK tabii ki...

Re: makine

gönderen oet » Pzt Tem 24, 2017 11:41 am

Merhaba hocam,
Aksam size uzun bir sorum olacak. Umarim aksam ilgilenebilirsiniz. Aksam 6-7 gibi sorularimi buradan paylasacagim.

Başa dön