Yurt çıkar mı

crazysicentist
Mesajlar: 1
Kayıt: Prş Eyl 06, 2018 5:43 pm

Yurt çıkar mı

Mesaj gönderen crazysicentist » Prş Eyl 06, 2018 5:46 pm

Merhabalar herkese öncelikle. Bu sene biyomühendislik kazandım ama hazırlık okuyacağım. Adana'dan geleceğim. Babam emekli annem sınıf öğretmeni. Ablam ve bir de kardeşim var ikisi de okuyor. Sizce yurt çıkma olasılığı nedir bana?

gebze41
Mesajlar: 2
Kayıt: Prş Şub 28, 2019 11:34 am

Re: Yurt çıkar mı

Mesaj gönderen gebze41 » Prş Şub 28, 2019 11:36 am

Maalesef yurt çıkma olasılığı devlet memuru ailesi olanların çok düşük...

Kullanıcı avatarı
gtuemre
Mesajlar: 2
Kayıt: Pzr Mar 24, 2019 9:27 pm

Re: Yurt çıkar mı

Mesaj gönderen gtuemre » Pzr Mar 24, 2019 9:33 pm

Merhaba, vermiş olduğum bilgiler sana yardımcı olacaktır..

KYK Yurdu Kriterleri :
  • Şehit – gazi çocukları ve anne babası olmayan, milli sporcular, anne veya babası KYK da çalışan veya emekli olan, geçiçi veya gönüllü köy korucularının çocukları olan öğrencilere yurt yerleştirmelerinde öncelik verilmektedir.
  • Önceliğiniz yoksa belirlenen bazı kriterlere göre yurtlara yerleştirme yapılmaktadır. Bu kriterler arasında öne önemli olanlar anne babanın sağlığı, iş durumu, maddi durumu, mal varlığı vs. Bunların yanı sıra kardeş sayınız kardeşlerinizin öğrenim durumları da yurt çıkmasında önemli hususlardan bazılarıdır.
  • Ailenin uzaklığı da yurt çıkmasında etkilidir. Örneğin Adana’da okuyacak olan eşit koşullardaki iki öğrencinin birisinin Mersinden diğerinin Ağrıdan geldiğini varsayarsak Ağrı’dan gelen öğrencinin yurtda yerleşmesi daha öncelikli olacaktır. Fakat sadece bir maddeye göre değerlendirme yapılmamaktadır. Tüm şartlar genel olarak değerlendirilir ve ona göre puanlama yapıldıktan sonra yurt kontenjanı kadar kişi yurda yerleştirilir. Kalanlar ise yedek olarak beklemeye alınır.
YTU - mekatronik müh. mezunu - Yer : Eskişehir/Odunpazarı - seo uzmanı - gebze teknik yüksek lisans için üye ;)

Cevapla