1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yurt Çıkma İhtimali

Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 06, 2018 12:15 am
gönderen melihgolek
İstanbul'da oturuyorum.
Yurt çıkma ihtimali var mıdır?

Re: Yurt Çıkma İhtimali

Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 06, 2018 4:05 pm
gönderen MGTRc
Merhabalar, Ben Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. Hazırlıktan beri Gebze KYK yurdunda kalıyorum.

Yurt kabul sıralaması maddi duruma göre ve bazı özel durumlara(gazi, şehit yakını vb.) göre yapılmaktadır. Bu sıralama sene başında açıklanmaktadır. Eğer asil olarak kazanırsanız direk yurda kayıt olabilirsiniz. Eğer yedek olarak kazanırsanız ,sıranızı beklemek zorundasınız. Güzel haber ise, okulumuzun öğrenci sayısı diğer üniversitelerden daha az olduğundan yedek sıralar 2 - 3 ay arasında gelmektedir.

Re: Yurt Çıkma İhtimali

Gönderilme zamanı: Prş Şub 28, 2019 11:42 am
gönderen gebze41
KYK yurtları 11 farklı kritere göre belirleniyor. Açıkça söylemek gerekirse ailenizin maddi durumu kötü değilse yurt çıkma olasılığı çok düşük. Yedek sırası iyi olanlar geçici olarak bir yerde kalabilir. Haftada 2-3 kez yedek yurtlarda boşalan odalar için alım yapılıyor. KYK yurtları öğrenciler için büyük avantaj. Yurt ücretleri ortalama 170 TL civarı. Üstelik günlük 11 TL de yemek yardımı yapılıyor. Hesapladığımızda yurdun ücreti bedavaya geliyor neredeyse.

Ancak KYK yurdu çıkmayan veya yedek sıralaması düşük olanlar çevrede bulunan özel yurtlar araştırması yapabilir. Özel yurtları fiyatları da konumu, odada kalan kişi sayısı, imkanları, yemekli/yemeksiz oluşuna göre aylık 750-1250 TL arası değişiyor.